Menu Close

Emocinės gerovės konsultantas

Vaiko globos ir priežiūros padalinys
D. Poškos g. 26, 72298 Tauragė
Emocinės gerovės konsultantė Gražina Petrošienė
Tel. +370 640 45720
El. p.: g.petrosiene@tauragessgc.lt


Emocinės gerovės konsultantas – specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus.

Kognityvinio elgesio terapija yra viena iš psichoterapijos rūšių, kurios efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Kognityvinė elgesio terapija (KET) jungianti dvi labai veiksmingas psichoterapijos rūšis – kognityvinę ir elgesio terapijas, padeda atpažinti bei suprasti, kaip siejasi žmogaus mintys, emocijos bei elgesys, suteikia galimybę šiuolaikiniam žmogui atrasti greitus ir į tikslą orientuotus problemų sprendimo būdus, suprasti savo problemų ištakas ir jas pakeisti Kognityvinė elgesio terapija remiasi prielaida, jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra labai glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą. Žmogaus savijautą nulemia jo mąstymas, todėl tai, kaip jaučiamės, priklauso ne nuo konkrečių gyvenimo įvykių, o nuo to, kaip mes juos interpretuojame. KET didžiausią dėmesį kreipia į šiuo metu asmens gyvenime vykstančius įvykius, tyrinėjamos ir sprendžiamos konkrečios problemos, neieškoma atsakymų asmens praeityje ar pasąmonėje.

Svarbiausia, ką turėtumėte žinoti – Kognityvinė elgesio terapija reikalauja aktyvaus asmens dalyvavimo ir jo pastangų terapiniame procese, todėl yra veiksminga tik tuomet, kai jūs norite ir esate pasiryžę aktyviai dirbti sprendžiant savo problemą – ne tik susitikimo su Emocinės gerovės konsultantu metu, bet ir pasibaigus konsultacijai, atliekant „praktikas namuose”.

Emocinės gerovės konsultantų tikslinė grupė, arba klientai (toliau – paslaugos gavėjai) – tai suaugę asmenys nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai. Klientai kreipiasi į Emocinės gerovės konsultantų centrą dėl paslaugų suteikimo patys arba pagal rekomendacijas.

Skip to content