Ar žinote, kiek aktyvaus dienos laiko, praleidžiame darbe? 60 procentų! Daugumai mūsų tai bent jau 8 valandos kasdien, 5 dienos per savaitę. Maždaug 90 000 valandų per gyvenimą! Iš tiesų nemažai. Tad, darbe jaustis gerai labai svarbu, o dažnu atveju darbuotojų gera savijauta darbo vietoje yra lemiamas veiksnys sėkmingai organizacijos veiklai. Tokių darbdavių, suprantančių, kad žmonės yra brangiausias organizacijos turtas, ir jei jo kokybe nebus rūpinamasi, organizacijai stigs produktyvumo, daugėja ir tai džiugina.
„Tai, kaip jaučiamės darbo vietoje – vienas iš veiksnių, lemiančių mūsų gerovę. O gerovė plačiąja prasme yra neatsiejama nuo sveikatos. Vienodai svarbios tiek emocinė savijauta, tiek fizinė sveikata. Džiaugiuosi, kad psichikos sveikata darbe tampa vis aktualesne tema. Nerimo, įtampos, nuolatinio bėgimo šiuo laikotarpiu netrūksta. Ir tai neišvengiamai įtakoja mūsų emocinę būklę. O neretai siekdami viską atlikti tobulai mes patys įstumiame save į stresą ir perdegame. Nemokame ilsėtis. Juk dažnas iš mūsų turėdami laisvą minutę tikriname el. paštą, naršome internete – o tai, taip pat protinė veikla. Darbą socialinėje srityje nuolat lydi emocinė įtampa, atsakomybė, vis nauji iššūkiai ir problemos. Tad išmokti atitrūkti, atsipalaiduoti ir skirti laiko sau, bent keletą minučių per dieną – būtina. Pasirūpinti reikia ne tik klientais, bet ir savimi.” – mintimis dalinasi Tauragės šeimos gerovės centro psichologė D. Sergejevienė.
Tauragės šeimos gerovės centras, besirūpindamas savo darbuotojų emocine savijauta darbo vietoje, pradėjo organizuoti relaksacinius užsiėmimus. Atsipalaiduoti, nors trumpam pabėgti nuo minčių apie darbą, moko centro psichologė D. Sergejevienė.
Relaksacija – vienas iš būdų „išjungti“ reakciją į stresą. Relaksacijos metu žmogus pasiekia panašų atsipalaidavimo lygį, kaip ir miegodamas, tačiau išlieka budrus, padidėja darbingumas, mažėja nuovargis bei įtampa. Atsipalaidavimo metu organizmas ilsisi: širdis plaka retai, kvėpavimas lėtėja, raumenys atsipalaiduoja. Tai puiki galimybė pajausti save, savo kūną, įveikti stresą, pagerinti savijautą ir gyvenimo kokybę.
Tikime, kad ši iniciatyva taps mūsų centro vidinės kultūros dalimi.
Pasistenkime visi, kad kuo daugiau, iš tų 90 000 darbo valandų, būtų laimingų ir be streso!
Rūpinkimės savo emocine sveikata!