Menu Close

Padėkota savo namų duris ir širdis atvėrusiems žmonėms

Birželio 29 – liepos 5 dienomis visoje Lietuvoje vyko renginiai, skirti Globėjų dienai paminėti.

Liepos 1 dieną Tauragės šeimos gerovės centro globos centre surengta atvirų durų diena. Liepos 4-ąją Tauragės kultūros rūmuose vyko Globėjų dienos šventė, kurioje dalyvavo globėjai ir jų globotiniai, visi, neabejingi mažiesiems piliečiams. Globėjus sveikino ir žmonėms atvėrusiems savo namų duris ir širdis dėkojo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė, Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė. Šventės metu parodytas Gedimino Šimkaus teatro „Artyn“ spektaklis pagal šiuolaikinės dramaturgės ir aktorės D. Čepauskaitės, už draminę kūrybą apdovanotos Auksiniu scenos kryžiumi, pjesę „Musė“. Vaikai mėgavosi VR taško siūlomomis virtualiomis pramogomis. Vėliau visi buvo pakviesti nuoširdžiai pabendrauti ir pasivaišinti.

Liepos 5-ąją Tauragės Švč. Trejybės katalikų bažnyčioje ir Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje aukotos mišios už globėjus ir globojamus vaikus.

Šiemet Globėjų diena įgijo savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį. Jį įkvėpė menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra. L. Striogos dirbtuvėje gimė ne tik pati skulptūra, bet suvokimas, jog skaidri emocija, šiluma ir mažo žmogaus didelės viltys gali sutilpti viename nuoširdžiame rankų darbo kūrinyje. Šis simbolis – globėjo, kurio vis dar laukia Lietuvos vaikų globos institucijose augantys 1777 vaikai, jautri meninė išraiška.

Globos centras teikia visapusišką pagalbą globėjams ir jų globojamiems vaikams, nuolat teikiamos psichologo paslaugos, vyksta savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai.

Visi, galvojantys apie globą, kviečiami kreiptis į Tauragės šeimos gerovės centro Globos centrą, kur bus suteikta išsami informacija ir konsultacija

Skip to content